З метою активізації суспільної діяльності щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз в Україні з 1 березня по 1 квітня 2023 року проходить місячник боротьби з туберкульозом, присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз.
У рамках місячника в Полтавському базовому медичному фаховому коледжі викладачами проведені інформаційно-просвітницькі заходи на теми: «Надання паліативної допомоги хворим на туберкульоз», «Туберкульоз – актуальна проблема сучасності» для здобувачів освіти І – ІV курсів відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Педагоги акцентували увагу на те, що здоровим людям слід дотримуватися правил особистої гігієни, збалансованого харчування, відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя, регулярно проходити флюорографічне обстеження. Адже туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх.
Викладач мікробіології Наталія Єфименко разом зі здобувачами освіти коледжу провели заходи з метою підвищення рівня обізнаності громадськості щодо руйнівних медичних, соціальних, економічних наслідків туберкульозу та привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування. Наталія Романівна наголосила, що тільки ми разом можемо зупинити поширення туберкульозу, тому що профілактика доступна: потрібно пройти щорічно флюорографічне обстеження та своєчасно звернутися до лікаря при наявності скарг.
З метою захисту здоров’я, надання достовірної інформації щодо профілактики туберкульозу та формування навичок здорового способу життя серед здобувачів освіти відбулося засідання гуртка мікробіології під гаслом «Туберкульоз стосується кожного!», приурочене до відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – 24 березня. Мета засідання полягала у підвищенні обізнаності про згубні наслідки туберкульозу для здоров’я, інформування про його економічні наслідки і, таким чином, активізації зусиль по боротьбі з глобальною пандемією цієї хвороби. Такі знання допоможуть здобувачам приймати відповідальні рішення не тільки щодо свого життя і здоров`я, а і здоров’я оточуючих. Вони сприятимуть формуванню у підлітків якостей сильної особистості та здатності протистояти даній хворобі шляхом відмови від шкідливих звичок.
Під час проведення місячника всі працівники коледжу та здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з інформаційними матеріалами щодо проявів туберкульозу, його діагностики, способів запобігання хвороби.
Проведення заходів з профілактики туберкульозу не обмежується тільки одним місячником. Протягом року проводиться постійна роз’яснювальна робота серед покоління майбутніх медичних працівників.

Від cdpbmkp17212