17 травня 2022 року у Полтавському базовому медичному фаховому коледжі з нагоди Міжнародного дня музеїв у дистанційному форматі відбувся національно-патріотичний захід «Музеї як осередки духовної спадщини».
У ході конференції модераторами було здійснено віртуальну подорож до меморіального музею людини-університету своєї епохи – Г. С. Сковороди. У ніч з 6 на 7 травня 2022 року рашистський чобіт вломився в стіни Національного музею. Пряме попадання російської ракети в адміністративний корпус, який знаходиться в селі Сковородинівка Харківської області, знищило величне надбання людства. Снаряд влучив під дах, почалася пожежа. Полум’я охопило усю будівлю. Дещо вдалося врятувати. Вороги хотіли знищити все, що пов’язане з нашою культурою та пам’яттю.
На вістрі часу Філіна І. О. познайомила присутніх із спогадами 2008 року, продемонструвала фото з екскурсії ще вцілілого музею, розповіла про філософські погляди Сковороди, Чемісова Т. С. – про цікаві факти з життя видатного поета, а Гречка Л. С. – про літературну спадщину.
Українці – талановиті, мирні люди, все відбудують, все зроблять, аби пам’ять про генія, який на багато років випередив свій час, завжди залишилася в наших серцях!

Від cdpbmkp17212