24 березня  – Всесвітній день боротьби проти туберкульозу. Він установлений  Всесвітньою організацією охорони здоров’я    на знак того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання. Щороку в Україні реєструється близько 40000 нових випадків захворювання на туберкульоз.  Окрім питання своєчасного виявлення туберкульозу та дотримання правильного лікування пацієнтами, постають ще такі проблеми:недостатня обізнаність населення про туберкульоз та соціальна стигматизація та дискримінація, яких зазнають хворі на туберкульоз та їхнє близьке оточення.

          З метою  підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу ,  попередження   цієї небезпечної хвороби, захисту прав пацієнтів, які хворіли або хворіють на туберкульоз,  та в рамках місячника боротьби проти  туберкульозу волонтери загону «Турбота» Полтавського базового медичного коледжу   долучилися до проведення  інформаційно- просвітницьких та благодійних заходів.

          22 березня 2019 року Колодяжна Маргарита, Пістова Тетяна, Терещенко Олександра, волонтери загону «Турбота» Полтавського базового медичного коледжу, провели  соціальне опитування мешканців  Полтави з питань  попередження, діагностування  та лікування туберкульозу.

Від cdpbmkp17212