Циклова комісія гуманітарних та соціально – економічних дисциплін

Вахненко Наталія Сергіївна

 

Заступник директора з навчальної роботи, викладач II категорії,  викладає дисципліни «Англійська мова», «Англійська мова (за професійним спрямуванням)», «Німецька мова», «Німецька мова (за професійним спрямуванням)».  Стаж роботи у коледжі – 12 років. Закінчила Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка за спеціальністю «Вчитель англійської та німецької мови та зарубіжної літератури» у 2010 році.

Коло професійних інтересів: формування креативної, цілеспрямованої, високопрофесійної, грамотної особистості,  а також використання сучасних технологій при вивченні іноземної мови.

 

 

Гречка Любов Степанівна

 –

голова ЦМК класних керівників, секретар педагогічної ради, викладач вищої категорії, керівник групи, викладає дисципліни «Українська мова», «Українська література», «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Закінчила Полтавський державний педагогічний інститут імені В. Г. Короленка у 1994 році за спеціальністю «Вчитель української мови та літератури».

Коло професійних інтересів: формування громадянсько-патріотичної компетентності студентів, виховання любові до рідної мови.

Дворнік Світлана Іванівна – 

викладач-методист, викладає дисципліни «Зарубіжна література» та “Культурологія”. Стаж роботи у коледжі – 26 роки. Закінчила Донецький державний університет у 1977 році за спеціальністю «Філолог. Викладач української мови та літератури»

Коло професійних інтересів: сучасні підходи до професійного розвитку студентів; формування громадянсько-патріотичної компетентності студентів, виховання любові до рідної мови.

Каленіченко Світлана Вікторівна – 

голова циклової комісії, викладач II категорії дисциплін «Українська мова», «Українська література», керівник гуртка української мови, керівник групи. Стаж роботи у коледжі – 9 років. Закінчила Полтавський національний педагогічний університет ім.В.Г.Короленка у 2011 році за спеціальністю «Вчитель української мови, літератури та зарубіжної літератури. Редактор освітніх літературних видань».

Коло професійних інтересів:  інноваційна методика з елементами драматургії; проводить пошукову роботу щодо творчості письменників-земляків, організовує творчі зустрічі на міському рівні.

Любич Тетяна Яківна

викладач вищої категорії, викладає дисципліни «Англійська мова», «Англійська мова (за професійним спрямуванням)», керівник гуртка іноземних мов. Стаж роботи у коледжі – 25 роки. Закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов у 1982 році за спеціальністю «Вчитель англійської та іспанської мови».

Коло професійних інтересів: методика інтерактивного навчання на заняттях з англійської мови та під час проведення гурткової роботи, професійна спрямованість навчання. 

Методична проблема, над якою працює викладач: «Іноземна мова як засіб отримання професійних знань».

Оглезнева Юлія Геннадіївна

Викладач вищої категорії, викладає дисципліни “Історія України”, “Географія”, “Громадянська освіта”. Закінчила ПДПІ ім. В. Г. Короленка за спеціальністю “Вчитель історії та правознавства”. Стаж роботи у коледжі – 19 років.

Коло професійних інтересів: формування громадянсько-патріотичної компетентності студентів, виховання інтересу до історії рідного краю.

 

Філіна Ірина Олександрівна

Кандидат філософських наук, викладає дисципліни “Соціологія”, “Основи філософських знань”, “Культурологія”, “Всесвітня історія”. Закінчила Полтавський педагогічний університет ім. В. Г. Короленка за спеціальністю “Вчитель історії і суспільствознавства”.

Коло професійних інтересів: формування громадянсько-патріотичної компетентності студентів.

Кухта Віталіна Вікторівна

Викладач англійської мови закінчила Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка за спеціальністю “Викладач англійської та німецької мови та зарубіжної літератури” в 2020 році.

Янко Андрій Леонідович

кандидат історичних наук, викладач дисциплін «Історія України», «Основи економічної теорії», «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці та охорона праці в галузі». Педагогічний стаж ─ 15 років.

Коло професійних інтересів:  всесвітня історія, історія стародавнього світу,  антична історія, історія стародавнього Риму, етрускологія.

 

Корнет Анжела Валентинівна

Викладач англійської мови та основ латинської мови з медичною термінологією, спеціаліст II кваліфікаційної категорії, аспірантка кафедри української мови ПНПУ імені В.Г.Короленка.

У 2017 році з відзнакою закінчила Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, професійна кваліфікація «Спеціаліст із середньої освіти (Українська мова і література). Вчитель української мови і літератури».

У 2019 році закінчила Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, магістр, професійна кваліфікація «Магістр філології (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Перекладач».

 

 


27 серпня 2020 року відбулося засідання циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін. Викладачі обговорили актуальні питання підготовки до навчального року, обмінялися досвідом викладання дисциплін.


 

Участь членів ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін у виставці-огляді методичних матеріалів

10 червня 2020 року в Полтавському базовому медичному коледжі відбулася виставка-огляд методичних матеріалів за 2019-2020 навчальний рік. Викладачі ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін представили свої напрацювання:  сертифікати, що підтверджують  участь у різноманітних семінарах, вебінарах, тренінгах на таких онлайн-платформах, як «Prometheus», «Всеосвіта», «На урок», «Дія. Цифрова освіта», та в  Всеукраїнських та Міжнародних конференціях, а також статті в періодичних фахових виданнях. Виставка – огляд методичних матеріалів – це прекрасний засіб обміну досвідом роботи.

 


Онлайн засідання ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін

15.05.2020 року відбулося онлайн – засідання членів ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, на якому обговорювалися питання підготовки до виставки-огляду методичних матеріалів, а також заповнення звітної документації за 2019-2020 н. р. Викладачі обмінялися досвідом щодо використання різноманітних онлайн- платформ для організації дистанційного навчання.


Робота ЦМК у період карантину

Із  перших днів карантину  всі викладачі циклової методичної комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін налагодили зв’язок зі студентами своїх груп та почали здійснювати навчальний процес у дистанційному режимі за допомогою месенджерів Viber та Telegram, а також електронної пошти та  освітньої платформи Moodle.

Викладачі циклу постійно підвищували свій науково-педагогічний рівень, беручи участь у різних онлайн-курсах.

Застосовуючи нові методи навчання, вони змогли зацікавити та активізувати студентів.


Відкрите заняття з основ латинської мови та медичної термінології

4 березня 2020 року викладач Сільнича Наталія Анатоліївна провела відкрите заняття з дисципліни «Основи латинської мови та медичної термінології» на тему «Іменники ІІІ відміни. Типи відмінювання». На ньому студенти удосконалили лексичні та граматичні вміння та навички, а також розширили свій кругозір, збагатили свої знання новими крилатими виразами зі скарбниці античної мудрості.


Відкрите заняття з культурології

21 лютого 2020 року відбулося відкрите заняття з культурології на тему «Духовна культура, її підґрунтя та форми», яке провела викладач, кандидат філософських наук Філіна Ірина Олександрівна. У результаті  активного обговорення порушених проблемних  питань  у студенів сформувалося розуміння того, що вихідною формою і першоджерелом розвитку культури є сама людина, її матеріальна та інтелектуальна праця.

Заняття проведено на високому методичному та науковому рівні.


Предметний декадник української мови та літератури

10 березня 2020 року студенти Полтавського базового медичного коледжу переглянули літературно-музичну програму «Ти для мене совість і закон», присвячену життю та творчості Тараса Шевченка, у Полтавському літературно-меморіальному музеї імені І. П. Котляревського.

 


У вересні 2019 року відбулося установче засідання гуртка англійської мови. Викладач Любич Т. Я. та студенти розробили план роботи гуртка, визначили методи поглибленого вивчення англійської мови, які будуть використовувати протягом року.