Відділення сестринської справи

Полтавський базовий медичний коледж здійснює підготовку медичних сестер на базі повної (3 роки навчання) та базової загальної середньої освіти (термін навчання 4 роки) галузь знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 223 «Медсестринство», спеціалізація  «Сестринська справа», освітньо-кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст,

Нині на відділенні навчається  297 студентів у 10 групах, із них: 5 груп на основі базової загальної освіти та 5 груп повної загальної середньої освіти.

Випускники відділення, отримавши диплом молодшого спеціаліста, мають право на продовження навчання для отримання повної вищої освіти відповідно до умов прийому до ВНЗ України та вступати до ВНЗ на ІІ курс контрактну форму навчання за напрямом «Медицина», «Фармація».

Медична сестра може займати первинні посади у лікувально-профілактичних, санітарно-епідеміологічних закладах, безпосередньо може брати участь у проведенні комплексу екстрених медичних заходів на догоспітальному етапі, в обстеженні пацієнта, підготовці його до оперативного втручання, працювати в операційній, медичним статистиком, у косметологічних кабінетах, доглядати за хворими у відділеннях реанімації, інтенсивної терапії, у курортних установах.

Ліцензійний обсяг щорічного прийому на відділення складає 90 осіб, з них 70 студентів – державне замовлення, 20 студентів – контрактна форма навчання.

З 2000 р. по 2020 р. відділення сестринської справи очолювала Дорогейко Любов Іванівна, яка має вищу освіту, закінчила Харківський медичний інститут за спеціальністю «Педіатрія», лікар-педіатр, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

З 2020 р. керує відділенням сестринської справи Іванова Марина Вікторівна, викладач фізичної культури та фізичного виховання, спеціаліст вищої категорії.

Навчально-виховний процес здійснюють 68 викладачів, серед яких 59 штатних викладачів.

Щорічно у коледжі серед випускників відділення проводиться конкурс «Кращий за професією». Переможці беруть участь у конкурсі «Кращий за професією» серед випускників медичних закладів Полтавської області. Переможець стає учасником Всеукраїнського конкурсу на кращу медичну сестру серед випускників медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Ескулап».

Так, у 2002 році лауреатом конкурсу стала Білоха О., у 2003 році – Матюха І., призером конкурсу «Ескулап 2004» є Лихошапко О., а призером 2005 року – Гавриленко Ю.

Вони нагороджені дипломом першого ступеня Міністерства охорони здоров’я України, цінним подарунком та правом вступу без вступних випробувань за вибором до вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Студенти випускники відділення щороку успішно складають ліцензійний іспит «Крок – М», за результатами якого коледж входить в десять найкращих серед сто двадцяти шести коледжів і училищ України, а у 2014 році студенти відділення вибороли перше місце в Україні.