Волонтерський загін “Турбота”

 

Волонтерський загін “Турбота” заснований у 2001 році з метою формування і розвитку соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

Волонтери проводять роботу відповідно до Положення про волонтерський загін.

Сьогодні засоби масової інформації все частіше інформують про діяльність організацій, які надають допомогу людям на засадах безоплатності та добровільності. Різноманітні напрями, форми та методи волонтерської діяльності відкривають широкі перспективи для дослідження впливу волонтерства на процес професійного становлення студента-медика.

 

Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Але діяльність волонтерів не згасає. Так у Полтавському базовому медичному фаховому коледжі вже понад 20 років діє волонтерський загін «Турбота» – неодноразовий переможець Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів.

Волонтерський загін “Турбота” працює з:  
  Волонтерський загін «Турбота» – неодноразовий переможець міських, обласних, всеукраїнських акцій, відзначений грамотами та дипломами Полтавського міського управління у справах сім’ї, дітей та молоді, обласного Товариства Червоного Хреста, Товариства Червоного Хреста України:

Волонтери разом з представниками Полтавського міського та обласного Товариства Червоного Хреста, Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка, Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, благодійним фондом «Карітас Полтава», Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського проводять роботу у таких напрямках:

        Традиційними стали ініційовані головою Обласного Товариства Червоного Хреста Плюсніною Іриною соціальні акції: «Здоровим бути здорово», «Зупинимо СНІД разом!», «Не мовчи», «Разом з Товариством Червоного Хреста проти туберкульозу». Вони спрямовані на попередження туберкульозу, ВІЛ-СНІДу, жорстокості, насильства, негативних явищ  у молодіжному середовищі та пропаганду здорового способу життя, виховання гуманізму і милосердя. З початку навчального року волонтери коледжу активно доєдналися до благодійної акції «5 картоплин». Мета – допомога вразливим категоріям населення. На порятунок хворих, які потребують донорської крові, проводиться акція «Збережи життя! Стань донором!». При потребі в крові, студенти-медики першими вирушають до станції переливання. Велика увага приділяється дітям, хворим  на онкологічні захворювання та туберкульоз. Саме для їхньої підтримки проводяться благодійні акції: «Діти – дітям»,  «Подаруй усмішку», «Добротою себе виміряй». Волонтери закупляють іграшки, канцелярські товари, різні смаколики і обов’язково готують розважальну програму, розуміють:  дітям надзвичайно потрібне спілкування, увага і турбота, бо лише це може запалити в їхніх очах іскорку надії.  Разом з представниками Товариства Червоного Хреста волонтери  відвідують хворих дитячого онкогематологічного  відділення Полтавської міської лікарні та дитяче відділення Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру і влаштовують справжнє свято.

 

Щороку в третю суботу вересня вся Україна долучається до Всесвітнього Дня Прибирання «World Cleanup Day» (в межах проєктів Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine». Волонтери загону «Турбота» також беруть участь у цьому заході – допомагають прибирати парки, прирічкові території, місця відпочинку, весело проводять час і головне – роблять неймовірно корисну та важливу справу.   
Здобувачі освіти та співробітники Полтавського базового медичного фахового коледжу активно долучаються до акції «Смілива гривня».
Акція «Смілива гривня» – це благодійна ініціатива, мета якої об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії.
Волонтерський загін «Турбота» у співпраці з Полтавським літературно-меморіальним музеєм В. Г. Короленка  організовують заходи для дітей за участі громадської організації «Полтава Даун Синдром». Влітку провели майстер-клас з виготовлення патріотичної листівки. Здобувачі освіти передали творчі роботи сонячних діток до Полтавського Батальйону Небайдужих для наших мужніх захисників.    
  Робота волонтерського загону “Турбота” висвітлюється в засобах масової інформації (радіо і телебачанні, журналі “Вісник Червоного Хреста України”, газеті «Медична газета Полтавщини»), збірнику молодіжних ініціатив України, Молдови “Молодь у дії”.

Так крок за кроком студенти-волонтери оволодівають мистецтвом гуманізму, творять добро і спільними зусиллями наближають нашу Перемоги!