Бібліотека

 

Електронна бібліотека

 

 

Книжок гортаю сторінки…

Зовсім нових і вже забутих,

В них закодовані віки,

Народи, нації і люди.

Циклічність нашого буття

Знайшла в них опис мудрим словом.

Вже все було… Для майбуття

В книжках надійна є основа.

Минулих досвід поколінь

Дає можливість все нам знати.

Знання ж для тих, кому не лінь

Книжки розумні ці читати.

В них ліки є від глупоти

Тих, в кого розуму немає

І хто, прийшовши в ці світи,

Вважає, що усе вже знає.

Книжки – джерела світлих мрій,

Лиш взяти варто їх у руки.

Бібліотеки ж – храм святий

Книжок, духовності, науки.

Вони старанно бережуть

Найважливіше в світі, сутнє.

З бібліотек шдяхи ведуть

Через минуле у майбутнє.

                                                                                     Олександ Афонін

 

 

 

 

 

Полтавський базовий медичний коледж бере свій початок від чоловічої Полтавської фельдшерської школи, створеної 1872 року при Полтавській земській лікарні на кошти губернського земства. Підготовка фельдшерів тривала 4 роки. Керувала закладом земська управа, директором був старший лікар губернської земської лікарні. Школа розташовувалася в одноповерховому будинку на території Полтавської обласної лікарні імені М. В. Скліфасофського. До закладу зараховували дітей віком від 14 років та з освітою не нижче двох класів. У той час фельдшерська школа складалася з рекреаційного залу, чотирьох класів, учительської, бібліотеки, зубного кабінету, двох ватерклозетів.

З 1905 по 1918 рік навчальний заклад очолював доктор медицини, колезький радник Володимир Едуардович Герлах, старшим вихователем був Іван Дмитрович Кулик, який 1918 року став директором.

У 1933 році керівником школи призначили Юхима Івановича Воронянського, який ініціював облаштування нового навчального корпусу.

З 1937 по 1941 рік школу очолював Б.Шебелянський, а в період з 1943 року керував училищем Улько Василь Миколайович.

У 1958 році на посаду директора призначено Ларису Андріївну Сільченко.

З 1968 по 1976 рік навчальний заклад очолював відмінник охорони здоров’я Олег Васильович Упоров.

З 1976 по 1995 рік училище очолює лікар-хірург Іван Федорович Борківець.

З 1995 по 2017 роки Полтавський базовий медичний коледж очолював Юрій Іванович Мастеров. Запорукою його успіху була висока культура управління, ерудиція, вміння спілкуватися з підлеглими, розуміти їхні проблеми, велика відповідальність за викладачів та студентів коледжу.

З 2017 року Полтавський базовий медичний коледж очолює кандидат медичних наук  Олена Анатоліївна Синенко

Бібліотека навчального закладу теж має цікаву історію. На жаль, досконало вивчити етапи її розвитку без архівних даних не можливо. Відомо, що перед Великою Вітчизняною війною фонд бібліотеки складав 43 тис. примірників, які були знищені окупантами.

Бібліотека відновила свою роботу у грудні 1943 року. На той час її фонд складає 3 тис. друкованих видань. Вдалося зберегти підручники за шкільною програмою та зібрати у читачів 600 книг з різних галузей знань.

У 1949 році книжковий фонд складає 7 тис. одиниць.У період 1951 року  фонд бібліотеки складав – 12151 од.зб., а 1959 року ─ 13454 екземпляри.

Близько 30 років у бібліотеці коледжу працюють кваліфіковані бібліотекарі Ірина Анатоліївна Ковтун та Ганна Дмитрівна Кривошея.

Оскільки студенти мають вільний доступ до інтернету та інформаційних технологій, робота бібліотекаря стає складнішою та відповідальнішою.

Працівники бібліотеки беруть участь у підготовці та проведенні різноманітних заходів, які проводяться у навчальному закладі. У 2014 році була проведена літературна вітальня знайомство з книгою:”Вишнева повінь”, під час якої викладачі та студенти відкрили для себе цікаві сторінки творчого доробку сучасних поетес Полтавщини.

Сучасний стан  бібліотеки різноманітний. Фонд складае понад 45 тис. од. зб. та 720 читачів. Протягом останніх років фонд зменшився на 10 тис. одиниць у зв’язку з проведенною чисткою фонду віповідно до нових програм навчального закладу та фінансового становища. Нові вимоги до комплектації серйозні. Бібліотека коледжу головним завдавням ставить забезпечення необхідною літературою навчально-виховного процесу, формуванню максимального ресусного потенціалу, повноцінне і якісне обслуговування викладачів і студентів, оперативне інформаційне – б/ф обслуговування користувачів на основі широкого доступу до бібліотечних фондів та світових інформаційних ресурсів.

  

 

22 січня 2018 року директор Полтавського базового медичного коледжу Синенко Олена Анатоліївна привітала всіх викладачів та студентів із знаменною подією – Днем Соборності України і відкрила заходи, що  відбувалися  в навчальному закладі.

 У бібліотеці коледжу  –  книжкова виставка-подорож «День Соборності: відтворення історичної правди». Ковтун Ірина Анатоліївна, провідний бібліотекар,  провела зі студентами 221 групи цікаву подорож сторінками публіцистичної,  наукової літератури, що розгортає героїчні сторінки історії українського народу, його боротьбу за    незалежність та соборність України. 

 

Вонсович Ю.В., викладач з основ правознавства, провела зі студентами 2-их курсів відділення лікувальної справи конференцію на тему «Видатні історичні постаті – борці за незалежність України». У своїх доповідях студенти намагалися розкрити  історію українського державотворення та українського визвольного руху 1917-1921 років.