Бібліотека

 

Електронна бібліотека

 

 

Книжок гортаю сторінки…

Зовсім нових і вже забутих,

В них закодовані віки,

Народи, нації і люди.

Циклічність нашого буття

Знайшла в них опис мудрим словом.

Вже все було… Для майбуття

В книжках надійна є основа.

Минулих досвід поколінь

Дає можливість все нам знати.

Знання ж для тих, кому не лінь

Книжки розумні ці читати.

В них ліки є від глупоти

Тих, в кого розуму немає

І хто, прийшовши в ці світи,

Вважає, що усе вже знає.

Книжки – джерела світлих мрій,

Лиш взяти варто їх у руки.

Бібліотеки ж – храм святий

Книжок, духовності, науки.

Вони старанно бережуть

Найважливіше в світі, сутнє.

З бібліотек шдяхи ведуть

Через минуле у майбутнє.

                                                                                     Олександ Афонін

 

 

 

 

 

Полтавський базовий медичний коледж бере свій початок від чоловічої Полтавської фельдшерської школи, створеної 1872 року при Полтавській земській лікарні на кошти губернського земства. Підготовка фельдшерів тривала 4 роки. Керувала закладом земська управа, директором був старший лікар губернської земської лікарні. Школа розташовувалася в одноповерховому будинку на території Полтавської обласної лікарні імені М. В. Скліфасофського. До закладу зараховували дітей віком від 14 років та з освітою не нижче двох класів. У той час фельдшерська школа складалася з рекреаційного залу, чотирьох класів, учительської, бібліотеки, зубного кабінету, двох ватерклозетів.

З 1905 по 1918 рік навчальний заклад очолював доктор медицини, колезький радник Володимир Едуардович Герлах, старшим вихователем був Іван Дмитрович Кулик, який 1918 року став директором.

У 1933 році керівником школи призначили Юхима Івановича Воронянського, який ініціював облаштування нового навчального корпусу.

З 1937 по 1941 рік школу очолював Б.Шебелянський, а в період з 1943 року керував училищем Улько Василь Миколайович.

У 1958 році на посаду директора призначено Ларису Андріївну Сільченко.

З 1968 по 1976 рік навчальний заклад очолював відмінник охорони здоров’я Олег Васильович Упоров.

З 1976 по 1995 рік училище очолює лікар-хірург Іван Федорович Борківець.

З 1995 по 2017 роки Полтавський базовий медичний коледж очолював Юрій Іванович Мастеров. Запорукою його успіху була висока культура управління, ерудиція, вміння спілкуватися з підлеглими, розуміти їхні проблеми, велика відповідальність за викладачів та студентів коледжу.

З 2017 року Полтавський базовий медичний коледж очолює кандидат медичних наук  Олена Анатоліївна Синенко

Бібліотека навчального закладу теж має цікаву історію. На жаль, досконало вивчити етапи її розвитку без архівних даних не можливо. Відомо, що перед Великою Вітчизняною війною фонд бібліотеки складав 43 тис. примірників, які були знищені окупантами.

Бібліотека відновила свою роботу у грудні 1943 року. На той час її фонд складає 3 тис. друкованих видань. Вдалося зберегти підручники за шкільною програмою та зібрати у читачів 600 книг з різних галузей знань.

У 1949 році книжковий фонд складає 7 тис. одиниць.У період 1951 року  фонд бібліотеки складав – 12151 од.зб., а 1959 року ─ 13454 екземпляри.

Багато років присвятила бібліотечній роботі провідний бібліотекар Ганна Дмитрівна Кривошея (1987-2020 рр.). Понад 30 років у бібліотеці коледжу працює провідний бібліотекар Ірина Анатоліївна Ковтун. Разом з нею з 2023 року до культурно-просвітницької роботи зі здобувачами освіти долучилася провідний бібліотекар Ніна Анатоліївна Климко, яка має багаторічний досвід роботи в обласній науковій бібліотеці.

Оскільки студенти мають вільний доступ до інтернету та інформаційних технологій, робота бібліотекаря стає складнішою та відповідальнішою.

Працівники бібліотеки беруть участь у підготовці та проведенні різноманітних заходів, які проводяться у навчальному закладі. У 2014 році була проведена літературна вітальня знайомство з книгою:”Вишнева повінь”, під час якої викладачі та студенти відкрили для себе цікаві сторінки творчого доробку сучасних поетес Полтавщини.

Сучасний стан  бібліотеки різноманітний. Фонд складае понад 45 тис. од. зб. та 720 читачів. Протягом останніх років фонд зменшився на 10 тис. одиниць у зв’язку з проведенною чисткою фонду віповідно до нових програм навчального закладу та фінансового становища. Нові вимоги до комплектації серйозні. Бібліотека коледжу головним завдавням ставить забезпечення необхідною літературою навчально-виховного процесу, формуванню максимального ресусного потенціалу, повноцінне і якісне обслуговування викладачів і студентів, оперативне інформаційне – б/ф обслуговування користувачів на основі широкого доступу до бібліотечних фондів та світових інформаційних ресурсів.

 
В Україні День Європи почали святкувати ще у 2003 році. Враховуючи події Євромайдану та підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році, це свято набуло не просто символічного значення. У червні 2022 року Україна отримали кандидатський статус ЄС.
Указом Президента України «Про День Європи» від 08.05.2023 № 266/2023 в Україні встановлено День Європи, який відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.
Це рішення прийнято «усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань».
Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів свою європейську ідентичність.
В читальному залі бібліотеки представлено інформаційну книжкову виставку «9 травня – День Європи».
Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії. 26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на ЧАЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи.
В бібліотеці коледжу розгорнуто книжково-ілюстративну виставку “Чорнобильські спогади”, на якій представлені матеріали про причини аварії на атомній електростанції; ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ ст.; медиків Полтавщини, які працювали безпосередньо в зоні ЧАЕС, або у прилеглих населених пунктах.
З метою активізації суспільної діяльності щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз в Україні з 1 березня по 1 квітня 2024 року проходить місячник боротьби з туберкульозом, присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз.
У межах місячника в бібліотеці коледжу представлено тематичну виставку літератури «Міфи та факти про туберкульоз».
У бібліотеці коледжу до Всесвітнього дня поезії, який відзначається 21 березня, експонується фотовиставка «Поети України»
18 березня здобувачі освіти 121 групи разом з викладачем Лілією Дмитренко взяли участь у літературно-музичному вечорі «Її величність Поезія», присвяченому Всесвітньому дню поезії, який пройшов у бібліотеці коледжу.
У чарівний світ поезії присутніх повела провідна бібліотекарка Ніна Климко, яка зазначила, що українська лірика – найбагатша та найспівучіша. Бібліотекарка розповідала про поетів,  а здобувачі освіти декламували вірші українських авторів, як класиків, так і сучасних, слухали в запису пісні на їхні поетичні твори. Особливу зацікавленість викликали імена поетів Полтавщини Тетяни Домашенко, Марії Бойко, Сергія Осоки, Наталії Баклай, Наталі Харасайло, Наталки Фурси, Анни Ютченко, Романа Повзика, Євгенії Люби і знайомство з їхньою чудовою поезією.
На заході була представлена фотовиставка «Поети України».

Книжкова виставка “Реквієм Небесній Сотні”

Кожного року 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні.
До 10-ї річниці подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку “Реквієм Небесній Сотні”

29 січня в Україні відзначається 106-та річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. В бібліотеці коледжу розгорнуто книжкову виставку «Пам’ятаємо подвиг Героїв Крут».
Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. До цього свята бібліотека коледжу пропонує інформаційно-книжкову виставку “Велич України в її Соборності”
У рамках методичного тижня роботи викладачів Полтавського базового медичного фахового коледжу в канікулярний час взяли участь і співробітники бібліотеки коледжу.
Провідний бібліотекар Ніна Климко представила слайд-презентацію «Бібліотека інноваційних методів і засобів навчання здобувачів освіти медичних коледжів» (огляд публікацій наукових статей в періодичних фахових науково-практичних журналах), наголосивши на тому, що наше завдання: зберегти найкращий педагогічний досвід і в той же час відповідати сучасним вимогам, впроваджувати інноваційні засоби навчання. Детальніше зупинилася на аналізі методу кроссенс, зокрема у вивченні анатомії та фізіології; розповіла про можливості і переваги електронних бібліотек, а також про потужний вітчизняний ІТ-проєкт «Всеосвіта».
Провідний бібліотекар Ірина Ковтун ознайомила викладачів з новими надходженнями навчально-методичної фахової літератури та підручниками для здобувачів освіти. Особливу увагу було акцентовано на виданнях: «Інфекційні хвороби» за ред. О.А. Голубовської, «Анатомія людини» за ред. С.М. Білаша, «Соціально значущі та особливо небезпечні інфекційні хвороби» (автори К.В. Юрко та Г.О. Соломенник), «Охорона ментального здоров’я» проф. В.І. Цимбалюка та ін.
Ніна Климко запропонувала увазі присутніх також відео-презентації «Терапевтична проза Міли Іванцової», «Мері Ловсон та її книги», «Що читають знаменитості», бібліопропозицію «Зміни мислення – зміни життя!».
6 грудня в рамках проведення Всеукраїнського тижня права відбулася зустріч здобувачів освіти з завідувачем сектору «Полтавське бюро правової допомоги №1 Полтавського місцевого центру з надання БВПД» Юрієм Ночовним.
Він розповів про правничу допомогу постраждалим від насильства за ознакою статі. Детально зупинився на видах насильства та спеціальних заходах уповноважених органів щодо протидії насильства. Відповів на численні запитання присутніх здобувачів освіти.
На виконання Указу Президента України «Про заходи у звʼязку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» та з метою проведення на належному рівні заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору, керівник 222 групи Ніжніченко О. С. зі здобувачами освіти провела відкриту виховну годину «Голодомор – чорна сповідь моєї країни», на якій декламувалися вірші, зачитувалися історичні факти, демонструвалися відеоролики Українського інституту Національної памʼяті та вшанувалася світла пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями українців.
Бібліотекарями коледжу підготовлено тематичну виставку літератури. Гаслом цьогорічного вшанування памʼяті жертв голодоморів є вислів: «ПАМʼЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!»
У Полтавському базовому медичному фаховому коледжі з нагоди Міжнародного дня толерантності та з метою формування у здобувачів освіти загальнолюдських моральних цінностей була проведена тематична виховна година «Толерантність – перший крок до людяності». Провідні бібліотекарі закладу освіти Климко Н. А. та Ковтун І. А. провели інтерактивний захід щодо ознак толерантності в сучасному світі та ознайомили присутніх з книжковою виставкою.
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі.
І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
До відзначення цього свята долучилися і здобувачі освіти Полтавського базового медичного фахового коледжу, провівши акцію «Квітка миру». Всі бажаючі на паперових голубах писали свої побажання миру та злагоди, прикріплюючи їх до «Квітки миру».
Цей день закликає мільйони людей до глобального припинення вогню, відмови від насильства, а також кожного з нас зробити щось заради миру. Нехай усі ми навчимося розуміти і поважати одне одного та жити в злагоді заради збереження миру на всій Землі!
З нагоди Міжнародного дня лікаря, який відзначають у перший понеділок жовтня, відбулася відкрита виховна година «Янголи в білих халатах». Керівник 424 групи Сакевич Валентина Іванівна зі своїми здобувачами освіти представили актуальну інформацію щодо медиків, які рятують життя як на лінії фронту, так і в тилу. В бібліотеці коледжу підготовлено тематичну виставку літератури.
Минає 82 роки трагедії Бабиного Яру. Хоч би скільки років минуло, людство памʼятатиме життя, які забрав нацизм. І завжди пам’ятатиме, що те зло було покаране. До Дня памʼяті жертв Бабиного Яру у Полтавському базовому медичному фаховому коледжі керівниками груп лікувального та сестринського відділення проведені тематичні виховні години. У бібліотеці коледжу підготовлено книжкову виставку.
Хвилиною мовчання вшанували памʼять загиблих під час цієї страшної трагедії.
День психічного (ментального) здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини. За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.
З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я в Полтавському базовому медичному фаховому коледжі проведено заняття з елементами тренінгу «Ментальне здоров’я здобувачів освіти в умовах воєнного стану». Учасники навчально-наукової комісії Студентської ради охарактеризували особливості ментального здоров’я, провідні бібліотекарі презентували виставку тематичної літетератури. Проведено ряд тренінгових вправ для покращення психічного здоров’я. Пам’ятайте, що здатність отримувати задоволення від життя – основна риса ментально здорової людини!
Провідним бібліотекарем коледжу підготовлено тематичну виставку, документи якої розкривають славні сторінки української історії про відважних і юних борців за незалежність нашої держави, сміливість та жертовність яких стала прикладом для майбутніх поколінь захисників України.
27 грудня 2022 року провідний бібліотекар Полтавського базового медичного фахового коледжу Ковтун Ірина провела майстер-клас для педагогічних працівників «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність».
Викладачі розглянули різні аспекти поняття академічної доброчесності, правила цитування, ознайомилися з комп’ютерними програмами для перевірки на плагіат при написанні статей. Ірина Анатоліівна на конкретних прикладах із презентації пояснила, як знайти якісні, достовірні джерела інформації, правильно підібрати та оформити літературу згідно з сучасними стандартами. Доповідач наголосила, що автор дослідження підсумовує результати осмислення теми, робить узагальнення і рекомендації, які витікають з його роботи, підкреслює їх практичну значущість, а також визначає основні напрями подальшого дослідження в цій галузі знань.

Напередодні ювілейної дати в бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу пройшов відкритий перегляд літератури «Світ Сковороди».

 

Провідний бібліотекар коледжу Ковтун І.А. ознайомила здобувачів освіти з виставкою літератури «СНІД – чума ХХІ століття».
З метою проведення на належному рівні заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні керівник 222 групи Власова Тетяна зі здобувачами освіти провела відкриту виховну годину «Голодомор – чорна сповідь моєї країни», на якій декламувалися вірші, зачитувалися історичні факти, демонструвалися відеоролики та вшанувалася світла пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями українців.Провідний бібліотекар коледжу Ковтун І.А. ознайомила здобувачів освіти з виставкою літератури.
21 листопада відбулася відкрита виховна година до Дня Гідності і свободи «Україна – країна нескорених».
Керівник 212 групи Дорогейко Любов обговорили зі здобувачами освіти цінності, які відстоювали учасники українських революцій та за які сьогодні воюють захисники і захисниці в російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальну цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.
Учасники освітнього процесу ознайомилися з тематичною виставкою літератури, яка підготовлена провідним бібліотекарем коледжу Ковтун І.А. 
З нагоди Дня української писемності та мови в бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу здобувачі освіти 111 групи під керівництвом провідного бібліотекаря Ірини Ковтун долучилися до мовної вікторини «Бук квест».
Напередодні Дня Української Державності у бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу проходить відкритий перегляд літератури «Історія українського державотворення».
У бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу підготовлена книжкова виставка «Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії». Запрошуємо до перегляду та ознайомлення.
У бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу підготовлена книжкова виставка з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

У бібліотеці Полтавського базового медичного фахового коледжу підготовлена книжкова виставка з нагоди Міжнародного дня медичної сестри.

 

 

Спільно з бібліотекарями коледжу, інженер з охорони праці Шелехова Л. В. ознайомила співробітників з нормативно-правовими актами, що регулюють питання охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

 

 
21 грудня 2021 року провідний бібліотекар Ковтун І. А. та куратор 211 групи Коростиленко Л. П. провели поетичний ранок на тему: «Україно моя, ти одна, як життя». Студенти цитували твори українських митців та декламували поезію патріотичного спрямування.

Вонсович Ю.В., викладач з основ правознавства, провела зі студентами 2-их курсів відділення лікувальної справи конференцію на тему «Видатні історичні постаті – борці за незалежність України». У своїх доповідях студенти намагалися розкрити  історію українського державотворення та українського визвольного руху 1917-1921 років.

 

22 січня 2018 року директор Полтавського базового медичного коледжу Синенко Олена Анатоліївна привітала всіх викладачів та студентів із знаменною подією – Днем Соборності України і відкрила заходи, що  відбувалися  в навчальному закладі.

 У бібліотеці коледжу  –  книжкова виставка-подорож «День Соборності: відтворення історичної правди». Ковтун Ірина Анатоліївна, провідний бібліотекар,  провела зі студентами 221 групи цікаву подорож сторінками публіцистичної,  наукової літератури, що розгортає героїчні сторінки історії українського народу, його боротьбу за    незалежність та соборність України.